احتمالاً هرگز جوانه نخورید

عکس : Shutterstock

جوانه های یونجه ، جوانه های شبدر و جوانه های لوبیا بسیار خوشمزه هستند ، فقط در (و احتمالاً فقط ] من) عقیده فروتن. اما ، مانند کاهو ، آنها مستعد آلودگی هستند و به صورت خام سرو می شوند. در حال حاضر ، ما در وسط شیوع شیوع E هستیم. coli مرتبط با جوانه های شبدر که در جیمی جان خدمت می کنند.

جیمی جان سرویس نطفه ها را متوقف کرد ، اما اگر هر گونه جوانه باقی مانده ای دارید ، CDC به شما توصیه می کند که آنها را ترجیح دهید. از همه مهمتر ، آلودگی جوانه ها بسیار متداول است ، و بسیاری از متخصصان بیماری های عفونی یا بهداشت عمومی به سادگی آنها را نمی خورند .

مسئله متأسفانه ذاتاً با روش رشد جوانه ها نیست. چه آنها را بخرید و چه خودتان جوانه بزنید ، آنها برای چند روز مرطوب و گرم نگه داشته می شوند و شرایط مناسبی را برای رشد باکتری ها ایجاد می کنند.

به این معنی که اگر دانه های جوانه ها به سالمونلا یا آلوده شوند. کولی ، باکتری ها می توانند با رشد جوانه ها رشد کرده و شما را بیمار کنند. شستشو از باکتری ها خلاص نمی شود . پخت و پز انجام می دهد ، اما باعث از بین رفتن بافت تازه و خرد شده می شود که احتمالاً دلیل اول جوانه زدن در درجه اول است. با دانستن این موضوع ، ممکن است تصمیم بگیرید که بهتر است به هیچ وجه جوانه نخورید.

.