اپل صفری بعد از بروزرسانی کوکی های شخص ثالث را مسدود می کند

 Icon Safari Icon Apple iPhone

© Wachiwit / Shutterstock.comآخرین ویرایش: 25 مارس 2020


زمان خواندن: ] 2 دقیقه ، 29 ثانیه
                                
                                

جان ویلاندر ، مهندس WebKit برای اپل ، در توییتر اعلام کرد که آخرین بروزرسانی برای Safari شامل بلوک کامل کوکی های شخص ثالث است. این یک به روزرسانی عمده برای جلوگیری از ردیابی هوشمند Safari (ITP) است. همچنین این یک قدم بزرگ در جهت حمایت از حریم شخصی ما در اینترنت است. گوگل در ژانویه اعلام کرد که ظرف دو سال آینده کوکی های شخص ثالث را کنار می گذارند. این بدان معنی است که اپل آنها را به ضرب و شتم زده است.

بروزرسانی Safari

به روزرسانی Safari بلافاصله منتشر شد. ویلاندر اظهار داشت كه حتی اگرچه به نظر می رسد تغییر بزرگی است "بیشتر كوكی های شخص ثالث [were] كه قبلاً در صفری مسدود شده اند". ITP Safari از سه سال پیش راه اندازی شد ، که گامی بزرگ در جهت استانداردهای حریم خصوصی وب بود. به روزرسانی اطمینان حاصل خواهد کرد که IOS و iPadOS 13.4 و Safari 13.1 تمام کوکی های شخص ثالث را بطور پیش فرض مسدود می کنند. Safari اولین مرورگر اصلی است که این کار را انجام می دهد. با این حال ، آنها تنها مرورگری نیستند که میزان کوکی ها و ردیاب ها را کاهش می دهد.

موزیلا فایرفاکس همچنین تابستان گذشته اقدام به جلوگیری از مسدود کردن ردیاب ها می کند. کمتر شناخته شده ممکن است مرورگر Tor باشد که از قبل این بلوک را به عنوان یک تنظیم پیش فرض در اختیار دارد. مرورگر Brave تقریباً در همان سطح قرار دارد ، اما استثناء چندی در مسدود کردن آن باقی مانده است. کاربران Chrome می توانند کوکی های شخص ثالث را در صورت تمایل مسدود کنند ، اما باید در تنظیمات این کار را انجام دهند. اپل امیدوار است راه را برای مرورگرهای دیگران هموار کند و تجربیات خود را به گروههای حفظ حریم خصوصی گزارش دهد تا آنها بتوانند از اشتباهات خود بیاموزند.

کوکی های شخص ثالث

همه ما در اکثر وب سایتها با فرم رضایت کوکی آشنا هستیم. . اما همه از آنچه در واقع رضایت می دهند آگاه نیستند. کوکی های مهمانی اول وجود دارند ، که توسط وب سایتی که بازدید می کنید ایجاد می شوند. آنها آنچه را كه بر روی آن كلیك می كنید و مدت زمانی كه در سایت آنها می گذارید پیگیری می كنند. کوکی های شخص ثالث توسط افرادی که صاحب یک تکه از وب سایت هستند ، مانند تبلیغ کنندگان ایجاد می شوند. آنها می خواهند مشتریان خود را بصورت آنلاین ردیابی کنند تا بتوانند مخاطبان صحیحی را هدف قرار دهند. ردیابی رفتار اینترنت شما هنگامی که مرورگرها مسدود کردن کوکی های شخص ثالث را انجام می دهند ، برای تبلیغ کنندگان بسیار دشوار می شود. شرکت های تبلیغاتی و بازاریاب ها سعی خواهند کرد راهی برای پیدا کردن هرچه بیشتر در مورد حضور آنلاین شما پیدا کنند. آنها از این اطلاعات برای هدف قرار دادن شما به عنوان مشتری استفاده می کنند. اما هکرهایی نیز وجود دارند که به دنبال اطلاعات شما هستند. بسیاری از افراد فکر می کنند استفاده از حالت ناشناس تمام مشکلات آنها را حل می کند ، اما این تقریباً به اندازه شما فکر نمی کند. اتصال به اینترنت شما هنگام اتصال به یک سرور VPN ایمن تر است. این نرم افزار اطمینان حاصل خواهد کرد که داده های شما رمزگذاری شده اند تا دیگر قابل استفاده توسط دیگران نباشد. همه ما می توانیم با کمک ابزاری مانند این ، و مراحلی که توسط مرورگرهای اینترنتی انجام می شود ، به صورت آنلاین ایمن تر باشیم.