سبزیجات خود را از پخت و پز در اجاق گاز آهسته حفظ کنید

عکس : Shutterstock

"ثابت و فراموش" ممکن است واژگان کلیدی آشپزی آهسته باشد ، اما این طور نیست یعنی یکی باید بی فکر باشد فقط یک کار مقدماتی و تفکر پیش بینی شده می تواند تفاوت بین یک خورش طعم دهنده و یک تکه قارچ ناخوشایند باشد.

اگر شما قبلاً گوشت خود را می چسبانید قبل از اینکه آن را در گلدان کباب خرد کنید ، خوب است – شما در نیمه راه هستید. قهوه ای شدن در محیط اجاق گاز آهسته اتفاق نمی افتد ، زیرا دستگاه به اندازه کافی داغ نمی شود و رطوبت بیش از حد وجود دارد.

اما اگرچه گوشت اساس غذای شما است ، باید به سبزیجات نیز توجه شود. طبق كیچن ، لایه بندی كلیدی است. دستور العمل های اجاق گاز آهسته مدت زمان طولانی طبخ غذاها را دارد ، و این گوشت نه هویج است که از آن سود می برد. با قرار دادن پروتئین در پایین (نزدیکترین عنصر گرم کننده) و سبزیجات در قسمت بالا ، می توانید قطعات گیاهان خود را کمی بیشتر از دندان نگه دارید ، در حالی که اطمینان حاصل کنید که گوشت شما از بین رفته است.

همچنین به مرتب سازی سبزیجات شما کمک می کند. اگر می خواهید یک ماده جدا شود – مانند گوجه فرنگی مانند گوجه فرنگی – آن را به انتهای آن نزدیک کنید. سیب زمینی های نشاسته ای را زیر هویج های ظریف تر قرار دهید و مواد شکننده تر را به قطعات بزرگتر برش دهید. همچنین فراموش نکنید که می توانید در آخرین لحظه سبزیجات اضافه کنید. من نخود فرنگی را چسباندم ، و همیشه آنها را در آخرین لحظه ، درست قبل از خدمت به خورش اضافه می کنم.

اشتباه خورش اجاق گاز آرام که احتمالاً دارید درست می کنید – و چگونه آن را تعمیر کنید | Kitchn

.