شرکت های فنی از داده ها برای کمک به مبارزه با Coronavirus استفاده می کنند

چندین شرکت بزرگ فناوری ، مانند گوگل و فیس بوک ، اعلام کرده اند که می خواهند در مبارزه با تاج ویروس کمک کنند. این شرکت ها اطلاعات زیادی را در مورد کاربران خود جمع آوری کرده اند و امیدوارند که این مورد را به خوبی استفاده کنند. آنها می خواهند به سازمانها كمك كنند تا ویروس را چگونه و با چه سرعت گسترش دهند. این شرکت ها برای جمع آوری تمام این داده ها در مورد کاربران خود مورد بررسی های بسیاری قرار گرفته اند. آنها ممکن است فکر کنند که این می تواند افراد را به سمت خود سوق دهد.

Big Data and Privacy

ما باید بدانیم که هر وقت اطلاعات آنلاین خود را در مورد رفتار خود ذخیره می کنیم ، اطلاعات را حفظ می کنیم. بسیاری از شرکت های بزرگ مانند گوگل و فیس بوک انواع اطلاعاتی را در مورد کاربران خود جمع می کنند. به عنوان مثال ، تمام این داده ها اسکن شده اند تا به تبلیغ کنندگان کمک کنند فقط مواردی را برای شما مرتبط نشان دهند.

در این زمان ما شاهد بسیاری از برنامه های جدید هستیم که دنباله ویروس را دنبال می کنند. این برنامه ها می خواهند اطلاعات شخصی زیادی راجع به شما بدانند ، و بعضی از آنها واقعاً امنیت اطلاعات خصوصی شما را در نظر نمی گیرند. طی یک هفته گذشته ، شرکت های داده بزرگ گفته اند که قصد دارند از اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند برای کمک به مبارزه با ویروس استفاده کنند. اما ما باید از این امر آگاه باشیم که این به معنای حفظ حریم خصوصی و امنیت ما است.

پایگاه داده Google استفاده می شود

روز جمعه ، گوگل داده هایی را منتشر کرد که نشان می دهد حرکت افراد در مناطقی که توسط مجاری ویروس آسیب دیده اند. چگونه آنها این اطلاعات را دریافت می کنند؟ همه افرادی که از Google یا هر برنامه دیگری استفاده می کنند ، این گزینه را دارند که سابقه موقعیت مکانی خود را با شرکت به اشتراک بگذارند. بسیاری از مردم از این امر امتناع می ورزند ، زیرا نمی خواهند حرکات آنها ردیابی شود. اما برای افرادی که این معنی را ندارند ، این بدان معنی است که گوگل می تواند در جایی که می روید وارد سیستم شوید.

این شرکت گزارش هایی در مورد 131 کشور منتشر کرد ، به نام گزارش های تحرک Covid-19. در این گزارش ها حرکت افراد در حین قفل با حرکات خارج از قفل مقایسه شده است. گوگل تصمیم گرفت نه تنها این اطلاعات را برای مقامات ، بلکه برای عموم نیز منتشر کند. آنها ادعا می کنند که می خواهند در آنچه به اشتراک گذاشته می شود شفاف باشند ، زیرا مدت هاست که بخشی از بحث در مورد حریم شخصی بوده اند. این بحث در چند هفته گذشته دوباره زنده شده است و چندین برنامه ردیابی تاج ظهور کرده اند که برای حفظ حریم خصوصی کاربرانشان به اندازه ای ارزش قائل نیستند. از طریق گزارش ها قابل شناسایی نیست. این نوع جمع آوری داده ها به راحتی می توانند مانند نظارت افراد احساس شوند ، بنابراین باید بسیار مراقب باشند. ایو الكساندر دو مونتوشی ، كه یك دانشمند از گروه محرمانه محرمانه بودن کالج امپریال لندن است ، گفت كه Google اقدامات كوچكی برای كاهش خطرات حریم خصوصی انجام داده است. وی همچنین از این شرکت خواسته است كه جزئیات بیشتری در مورد جنبه فنی كارها ارائه دهد. این می تواند به محققان خارجی کمک کند تا اطمینان حاصل کنند که آنها واقعاً از حریم شخصی افراد محافظت می کنند.

هرکسی می تواند گزارش ها را مشاهده کند ، زیرا این موارد عمومی شده است. در بیشتر گزارش ها می توانید داده های منطقه ای بیشتری را جستجو کنید. Google پس از انتخاب منطقه ای که می خواهید اطلاعات مربوط به آن را تهیه کنید ، داده های جمع آوری شده را به شما PDF می دهد. به این ترتیب ، شما مجبور نیستید برای دسترسی آنلاین به آن بمانید ، و می توانید از این طریق استفاده کنید.

فیس بوک همچنین داده های مکان را با محققان در چندین کشور به اشتراک گذاشته است. اما برخلاف گوگل ، اینها را علنی نکردند. داده ها فقط از طریق Data for Good در دسترس هستند. این برنامه از سال 2017 آغاز شده است و فقط دانشگاه ها و سازمان های غیر انتفاعی قابل دسترسی هستند. این شرکت اکنون تصمیم به گسترش این برنامه گرفته است. این سه نقشه جدید برای پیش بینی محل انتشار ویروس ارائه می دهد و آنها همچنین نشان می دهند که آیا مردم در خانه می مانند. داده های این اطلاعات در برنامه فیس بوک جمع آوری خواهد شد.

برنامه Facebook اکنون برای برخی از کاربران در ایالات متحده ظاهر می شود ، که از آنها می خواهد یک نظرسنجی در مورد علائم بیماری را پر کنند. این تحقیق توسط مرکز اپیدمیولوژیک دلفی دانشگاه کارنگی ملون انجام شده است. این بخشی از یک پروژه جدید نقشه برداری علائم است که به شما کمک می کند پیش بینی کنید ویروس بعدی در چه نقطه ای قرار خواهد گرفت و منابع پزشکی مورد نیاز شما است. محققان گفتند که "آنها پاسخ های نظرسنجی فردی را با فیس بوک به اشتراک نمی گذارند ، و فیس بوک اطلاعاتی را در مورد شما با محققان به اشتراک نمی گذارد."

آیا مفید است؟

شرکت های بزرگ همه در تلاشند آنها در این مدت بهترین تلاش را می کنند. ما می بینیم که کارخانه ها خطوط تولید خود را برای ساخت دستگاه های تهویه و ماسک های صورت بازسازی می کنند. اما به اشتراک گذاری داده های مکان به سازمان های بهداشتی نیز کمک می کند. آنها اکنون می دانند که مردم در خانه می ماندند و کجا نیستند. این بدان معنی است که آنها می توانند در پیام رسانی خود به افراد بیشتر هدفمند شوند. امیدوارم که این اطلاعات واقعاً بتوانند در ترسیم مسیر بیماری کمک کنند تا بتوانند جان بیشتری را نجات دهند.

تنها خطری که ناشی از این امر است این است که این چرخش مثبت در جمع آوری داده های خصوصی ممکن است برخی از کارهایی را که خنثی می کند ، خنثی کند. توسط طرفداران حریم خصوصی آنلاین انجام شده است. این بحث کاملاً داغ می شد و مردم نگران آنچه درباره اطلاعات آنها اتفاق می افتد نگران بودند. اکنون که مزایای این مجموعه داده ها نمایش داده می شود ، ممکن است منجر به کمترین عیب برای شرکت ها شود. [19659016