ضربان قلب شما به عنوان گذرواژه شما

اثر انگشت ، عنبیه ، صدای شما و چهره شما معمولاً در سیستم های بیومتریک مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون محققان وسیله ای برای تبدیل ریتم های منحصر به فرد قلب شما به رمز عبور ایجاد کرده اند. بیومتریک ضربان قلب نه تنها می تواند برای جایگزینی گذرواژها بلکه برای رمزگذاری و سپس رمزگشایی داده های شخصی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

Biometrics ضربان قلب برای جایگزینی رمزهای عبور

مردم به دلیل استفاده از رمزهای عبور ضعیف و استفاده از رمزهای عبور مکرر در چندین حساب بدنام هستند. در نتیجه محققان به دنبال ابزاری برای رفع نیاز به رمزهای عبور بودند. شناسایی بیومتریک به عنوان پاسخی برای مشکل رمز عبور مشاهده می شود. از اثر انگشت ، اسکن شبکیه گرفته تا تایپ اندازه گیری ، از احراز هویت بیومتریک استفاده می شود تا دسترسی به داده های شخصی امکان پذیر باشد.

تصور کنید که از ضربان قلب خود به عنوان رمز عبور خود یا به عنوان کلید رمزگذاری و ذخیره اطلاعات شخصی خود استفاده کنید. شما دیگر نیازی به یادآوری یک نام کاربری یا رمز عبور نخواهید داشت.

در اصل ، دانشمندان به دنبال جایگزینی رمزهای استاندارد و کلیدهای رمزگذاری با ضربان قلب شما هستند. آنها پارامترهای منحصر به فردی را از ریتم های متمایز قلب شما به دست می آورند و سپس از این پارامترها برای اهداف تأیید استفاده می کنند.

How Biometrics ضربان قلب چگونه کار می کند؟

همه بر اساس اندازه و شکل قلب خود و جهت گیری ضربان قلب بی نظیری دارند. دریچه های درون قلبشان ضربان قلب تغییر نمی کند. ممکن است در هر زمان سریعتر یا کندتر کند شود ، اما از نظر الکتریکی ضربان یکسان است. بنابراین ، سرعت ضربان قلب اهمیتی ندارد ، آنچه اهمیت دارد شکل امواج است.

شکل امواج با گرفتن یک الکتروکاردیوگرام (ECG) از قلب شما ثبت می شود. سپس داده های ECG خام شما پردازش می شوند و پارامترهای منحصر به فرد شما شناسایی و ذخیره می شوند. همانطور که مقامات ناسا در درخواست خود از HeartbeatID اعلام کردند ، این بیومتریکهای ضربان قلب می توانند "… در همه چیز از جایگزین کردن گذرواژه‌های رایانه شخصی افراد به [حساب[accessing] یک حساب بانکی استفاده شوند."

طبق گفته محققان ، استفاده از ضربان قلب برای رمزگذاری است. محاسبات بسیار کمتری دارند و از انرژی کمتری نسبت به استفاده از تکنیک های معمولی استفاده می کنند. گفته می شود که این روش از رمزگذاری یا رمزنگاری ارزان تر و ایمن تر است.

فناوری چقدر پیشرفته است؟

هنگام مقایسه منحصر به فرد بودن انواع مختلف بیومتریک های موجود امروز ، بیومتریک های شبکیه منحصر به فرد ترین محسوب می شوند. اثر انگشت به عنوان بعدی و سپس ECG دیده می شود. با این حال ، اندازه گیری های ECG منحصر به فرد تر از معیارهای مورد استفاده در تشخیص صدا هستند.

چندین دستگاه پوشیدنی ، که مانند ساعت های تناسب اندام باند به نظر می رسند ، ایجاد شده اند که از بیومتریک ضربان قلب برای اهداف تأیید اعتبار استفاده می کنند. با استفاده از این دستگاه ها ، شما فقط باید آن را تنظیم کرده و با دست مخالف خود را برای چند ثانیه لمس کنید. این ضربان قلب شما را اندازه گیری می کند و تأیید می کند که شخص مناسب دستگاه را پوشیده است. برای بقیه روز ، دستگاه سپس هویت شما را به هر سیستم یا خدمتی که مایل به استفاده از آن هستید ، ابلاغ می کند.

علاوه بر این ، دستگاه های ضربان قلب روی مفهوم هویت پایدار کار می کنند. برای مثال در مورد خوانندگان اثر انگشت همانطور که در آیفون ها استفاده می شود ، هر بار که می خواهید از تلفن خود استفاده کنید باید دوباره اثر انگشت خود را اسکن کنید. در حالی که با دستگاه های ضربان قلب ، باید دستگاه را ضربان قلب خود را یک بار اسکن کنید. شما سپس تا آخر روز معتبر خواهید ماند تا آن را خاموش کنید.

مشکلات استفاده از ضربان قلب به عنوان رمز عبور

بیومتریک ضربان قلب یک مشکل اساسی دارد ، که یک مشکل است که توسط همه سیستم های بیومتریک هنگام استفاده برای آنها مشترک است. اهداف تأیید اعتبار اگر در معرض نقض اطلاعات قرار داشته باشند ، به راحتی می توانید رمزهای عبور را عوض کنید. با این حال ، چه اتفاقی می افتد وقتی ECG شما به صورت آنلاین منتشر می شود؟ چگونه می توانید از تمام اطلاعاتی که با استفاده از ضربان قلب خود رمزگذاری کرده اید محافظت کنید؟

علاوه بر این ، الگوهای منحصر به فرد ضبط شده بر روی نوار قلب شما ممکن است به دلیل سن ، سکته قلبی یا آسیب دیدگی تغییر کند و مشخص نیست که محققان وسیله ای برای حل این مشکل پیدا کرده اند یا خیر. مشکل هنوز.