عسل و حریم خصوصی: آیا این فرمت رایگان ایمن است؟

 آرم عسل خرید آنلاین محبوبیت خود را افزایش می دهد. خیلی تعجب آور نیست کلیک بر روی "خرید" بسیار آسان است و یک روز بسته را در آستان شما وارد می کند. تخفیف های آنلاین زیادی نیز وجود دارد. 20 دلار تخفیف در آخرین نینتندو ، 10٪ تخفیف روی پیراهن مورد علاقه خود – هر دلار ذخیره شده دلار به دست می آید. این جایی است که برنامه های افزودنی مانند مرحله عسل وارد شوید. این برنامه ها اینترنت را برای کدهای کوپن فعال و تخفیف در محصولاتی که قصد خرید آنها را دارید بررسی می کنید ، بنابراین هرگز زیاد هزینه نخواهید کرد. به نظر می رسد مفید است ، اما آیا واقعاً هانیه به همان اندازه شگفت انگیز است؟

در این مقاله ما به شما اطلاعات بیشتری درباره عسل ، چگونگی کار در هنگام خرید آنلاین ، چگونگی کسب درآمد خود و نحوه برخورد این برنامه رایگان پس انداز پول برای شما می گوییم. اطلاعات شخصی و حریم خصوصی شما.

عسل چیست؟

عسل برنامه و برنامه افزودنی مرورگر است که به شما کمک می کند تا هنگام خرید آنلاین ، در هزینه خود صرفه جویی کنید. در سال 2012 در ایالات متحده آمریکا تأسیس شده است. عسل در اینترنت کدهای کوپن موجود را جستجو می کند که باعث می شود کالاهایی که می خواهید خریداری کنید ارزان تر شود. برنامه های بسیاری وجود دارد که به روشی مشابه کار می کنند ، مانند PriceScout و InvisibleHand. با این حال ، عسل ، مشهورترین مورد در حال حاضر است.

برنامه های صرفه جویی در هزینه بهترین وب را در وب جستجو می کنند. هدف آنها این است که خرید آنلاین را در حد امکان ارزان و سریع انجام دهیم. عسل ، به طور خاص ، هر دو برنامه را برای تلفن و رایانه لوحی و تبلت مرورگر برای رایانه شما دارد. برنامه افزودنی در پس زمینه مرورگر شما اجرا می شود ، بنابراین فقط در صورت نیاز آن را مشاهده خواهید کرد. هر زمان که به صورت آنلاین خرید می کنید ، می توانید بر روی افزونه Honey در بالای مرورگر خود کلیک کنید تا ببینید تخفیف های موجود است.

نحوه کار هانی

 پول عسل ذخیره شده عسل تغییراتی در تجربه اینترنت شما ایجاد می کند. در مرحله اول ، این دکمه ها به صفحات وب شما بازدید می کند ، که مهمترین آنها در فروشگاه های اینترنتی است. با استفاده از این دکمه ها ، می توانید یک محصول خاص را در "فهرست droplist" خود ذخیره کنید. این بدان معناست که هلی همچنان قیمت آن محصول را بررسی می کند و اگر پایین تر از یک نقطه مشخص باشد ، به شما اطلاع می دهد ، بنابراین شما می توانید آن را هنگام ارزان تر خریداری کنید.

گزینه دیگری را می توان در آمازون پیدا کرد ، بازار انبوه آنلاین. که از نزدیک با هانی همکاری می کند. در آنجا ، هلی بررسی خواهد کرد که آیا قیمتی که برای یک کالای خاص پرداخت می کنید ارزانترین قیمت در آمازون است یا خیر. بعضی اوقات ، همین محصول چندین بار در آمازون بارگذاری می شود ، هر ورودی با قیمت متفاوت. با عسل ، شما همیشه ارزانترین گزینه را بدون نیاز به جستجوی خودتان پیدا خواهید کرد.

حتی فراتر از آمازون ، هانی می تواند به شما کمک کند. هنگامی که سبد خرید خود را در یک فروشگاه وب پر کردید و در زمان ورود به خانه خود را پیدا کردید ، به سادگی روی نماد Honey در مرورگر خود کلیک کنید. عسل بهترین کدهای کوپن را برای شما پیدا می کند. یک برنامه ساده و مفید ، بنابراین به نظر می رسد. اما سؤال این است: این چه چیزی است؟ اکنون عسل بیش از 17 میلیون عضو دارد. چگونه آنها این موفقیت را کسب کردند؟ و اگر واقعاً رایگان بودند خدمات آنها از کجا درآمد کسب کردند؟

تبلیغات عسل: یوتیوب

اگر قبلاً از برنامه عسل شنیده اید ، شانس به این دلیل است که آنها با یکی از آنها کار کرده اند تأثیرگذار آنلاین مورد علاقه خود را. هانی از YouTubers بی شماری مشهور حمایت مالی کرده است ، که در ادامه در مورد فیلم هایشان صحبت می کنند. آنها ممكن است از تخفيفات باورنكردني كه دريافت كنند با Honey استفاده كنند و بينندگان را ترغيب كنند كه اين برنامه را باربند كنند ، و اين فقط "فقط دو دقيقه طول مي كشد". در اینجا نمونه ای از چنین ویدئوی حمایت شده وجود دارد ، در این مورد توسط MrBeast ، YouTuber معروف معروف با تقریبا 30 میلیون مشترک. در یوتیوب. شما ممکن است در آغاز (یا درست در وسط) یک فیلم ، این تبلیغات را دیده باشید. به دلیل تبلیغات و حمایت های خود در سیستم عامل هایی مانند YouTube ، هانی توانسته است برند خود را رشد داده و هزاران کاربر (اگر نه میلیون ها نفر) از کاربران جدید را به دست آورد.

عسل و پول

عسل ممکن است یک برنامه رایگان باشد ، اما این به این معنی نیست که اصلاً با پول سر و کار ندارد. برخی از فیلم های پشتیبانی شده توسط هونی برای ده ها هزار دلار حمایت مالی شده اند. در اواخر سال 2019 ، پی پال فاش کرد که آنها عسل را 4 میلیارد دلار خریداری می کردند – بزرگترین کسب آنها تاکنون. چگونه می توان نرم افزارهای آزاد آنقدر ارزشمند شد؟

چگونه هانیه می تواند درآمد کسب کند

هر کسب و کار موفق دارای یک استراتژی مالی است: روشی که آنها می توانند پول خود را بدست آورند و قادر به ادامه حیات باشند. استراتژی عسل مربوط به کمیسیون ها و شرکت های وابسته است. شرکای آنها ، فروشندگانی که کد تخفیفی از آنها استفاده می کنید ، وقتی عضو Honey با استفاده از یک کد تبلیغاتی ، چیزی را خریداری می کند ، به آنها کمیسیون ارائه می دهند. به عبارت دیگر ، اگر چیزی را از فروشگاه اینترنتی X با استفاده از کد Honey خریداری کنید ، هانی از وبگاه X دریافت می کند. به این ترتیب ، بنابراین آنها ادعا می کنند ، آنها می توانند بدون فروش هیچ یک از داده های کاربر خود ، عسل را آزاد نگه دارند.

عسل. به وضوح بیش از یک بانک اطلاعاتی ساده برای کدهای کوپن است. بسیاری از وب سایت ها ، مغازه ها و مشاغل دیگر با شرکت Honey دست به دست هم داده اند. این معاملات و در نتیجه ایجاد کمیسیون برای هانیه ، بزرگترین شکل درآمد افزایشی را ایجاد می کند. به عبارت دیگر ، کدهای مورد استفاده Honey فقط کدهای کلی نیستند که اینترنت را انتخاب کنید. آنها تبلیغاتی فعال هستند که به افراد شاغل در Honey کمک می کند تا درآمد خود را انجام دهند.

Honey Gold

 Moneybag با نشانه دلار روی رایانه به جای اینکه فقط کد تخفیف را برای شما فراهم کنیم ، عسل یک قدم جلوتر می رود. . آنها برنامه وفاداری خاصی دارند که به شما امکان می دهد امتیاز کسب کنید. هر چه بیشتر از برنامه افزودنی استفاده می کنید ، در این سیستم امتیازات سریع تری کسب خواهید کرد که به آن عسل طلایی گفته می شود. پس از کسب امتیاز کافی (1000 عسل طلای) ، می توانید در انواع فروشگاه های آنلاین ، از جمله آمازون و eBay ، آنها را برای کارت های هدیه مبادله کنید.

این سیستم پاداش ساده ، حس وفاداری را با کاربران ایجاد می کند. آنها می خواهند آن Gold Honey را بدست آورند ، بنابراین آنها می توانند کارت هدیه دریافت کنند – و بنابراین آنها به استفاده از عسل ادامه می دهند.

چرا پی پال عسل را خریداری کرد

پی پال در اواخر سال 2019 عسل را خریداری کرد. کمتر از 4 میلیارد دلار هانی بیانیه ای در مورد چگونگی تأثیر این کار در اعضا منتشر کرد. مهمترین آنها ، آنها می توانند با بیشتر بازرگانان همکاری کنند و گزینه های پرداخت بیشتری را ارائه دهند. هم اکنون کاربران می توانند از طریق حساب های PayPal خود به Honey بپیوندند. علاوه بر این ، هانی صریحاً خاطرنشان کرد که هیچ گونه تغییری در نحوه برخورد با حریم خصوصی کاربرانشان ایجاد نخواهد شد. ما این موضوع را در بخش زیر با دقت بیشتری بررسی خواهیم کرد.

برای عسل ، تبدیل شدن به بخشی از خانواده PayPal به وضوح با چندین مزیت همراه خواهد بود. بنابراین در ازای این معامله پی پال چه چیزی را دریافت می کند؟ عسل ممکن است رایگان باشد ، اما این بدان معنی نیست که پول نمی گیرید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، هانیه هر زمان که یک عضو با استفاده از یکی از کدهای تخفیف خود ، چیزی بخرد ، کمیسیون کسب می کند. با این وجود ، علاوه بر این درآمد احتمالی ، پی پال مخصوصاً می خواست از فناوری هانی دست بگیرد. طبق گفته این شرکت ، این فناوری به PayPal کمک می کند تا به مشتریان برسد و تجربیات خرید را شخصی سازی کند. سؤال این است: چگونه تجربه شخصی خرید شخصی و حفظ حریم خصوصی به هم متصل می شوند؟

عسل درباره شما چه می داند؟

در دنیایی که هیچ وقت هیچ چیز آزاد نیست ، داشتن یک برنامه افزودنی رایگان مانند عسل که ندارد. سود از شما حداقل به نوعی غیرممکن به نظر می رسد. اینجا چه خبره؟ ما به دنبال آن هستیم.

جمع آوری داده های کاربر

به منظور عملکرد آنها ، هانی برای جمع آوری داده های کاربر نیاز دارد. از این گذشته ، باید بدانید که در کجای اینترنت هستید تا بتوانید نوع مناسب تخفیف را به شما ارائه دهیم. با این حال ، از آنجا که عسل بسیار بیشتر از یک یافتن تخفیف ساده شده است ، آنها داده های کاربر بیشتری را به عنوان مثال از طریق کوکی ها جمع می کنند. وقتی برنامه افزودنی را نصب می کنید ، صفحه زیر را مشاهده می کنید و شما را به ایجاد یک حساب ترغیب می کند.

 ایجاد یک حساب کاربری با Honey

اگر تصمیم به ایجاد یک حساب Honey دارید ، برنامه قادر خواهد بود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما آنها دقیقاً چه چیزی می دانند؟ در خط مشی رازداری خود ، آنها را به جمع آوری ذکر می کنند:

اطلاعات شخصی:

 • ورود شما ، اگر تصمیم به استفاده از آن دارید (از جمله ایمیل ، نام کاربری ، رمز عبور)
 • هرگونه اطلاعاتی را که می خواهید برای به اشتراک گذاشتن در خود انتخاب کنید. نمایه ، مانند نام شما ، پیوندها و پروفایلهای رسانه های اجتماعی (اگر با حساب Google یا Facebook خود وارد شوید ، می توانند به این حسابها نگاه کنند ، اما فقط در صورت دسترسی عمومی).
 • هرگونه ارتباط با اگر از طریق برنامه موبایل Honey یا Honey Pay
 • مواردی را که به Droplist خود اضافه می کنید
 • کوپن ها ، کدهای تبلیغی و معاملات خود را با Honey در اختیار شما قرار دهید ، از طریق ایمیل یا از طریق راههای دیگر عسل دریافت کنید.
 • دوستانی که شما به آنها مراجعه می کنید هانیه
 • فروشگاه هایی را انتخاب می کنید که با استفاده از ردیاب Honey

اطلاعات فنی را دنبال می کنید:

 • نوع دستگاه
 • شناسه منحصر به فرد دستگاه شما
 • سیستم عامل آن
 • نوع مرورگر
 • آدرس IP
 • تمبرهای رویداد
 • E rror logs

همانطور که می بینید ، بیشتر اطلاعات شخصی که آنها جمع آوری می کنند بستگی به این دارد که آیا شما آن را با آنها به اشتراک بگذارید یا نه. هرچه اشتراک بیشتری داشته باشید ، برنامه موثرتر خواهد بود و از حریم شخصی شما نیز کمتر خواهد بود. بعضی اوقات داده هایی که جمع آوری می کنند به منظور کمک به تجزیه و تحلیل خدمات خود ، ناشناس و جمع می شوند.

در سمت تلنگر ، هانی قول می دهد هرگز سابقه موتور ، ایمیل و یا مرور شما را در هر سایتی که خرده فروشی نباشد ردیابی کند. وب سایت.

در سایت های خرده فروشی از قبل تصویب شده ، هانی اطلاعات مربوط به آن سایت (نام خرده فروش ، بازدید صفحه) و همچنین قیمت و در دسترس بودن موارد را جمع آوری می کند. آنها ممکن است از این اطلاعات و اطلاعاتی که در مورد شما جمع آوری کرده اند استفاده کنند تا به شما توصیه های شخصی کنند ، مانند نمایش پیشنهادات محصول حمایت مالی. به عبارت دیگر ، آنها عادات خرید شما را ردیابی می كنند و تجربه خرید آنلاین شما را بر این اساس تنظیم می كنند.

به اشتراک گذاری داده های کاربر

 بازرگانانی که دست تکان می دهند عسل قول می دهد هرگز داده های شخصی شما را بفروشد. می توان استدلال کرد که "داده های شخصی" تمام داده های جمع آوری شده را پوشش نمی دهد: آیا اطلاعاتی در مورد محصولاتی که خریداری می کنید یا در واقع شخصی جستجو می کنید؟ این اطلاعات که به آن ابرداده نیز گفته می شود می تواند بسیار با ارزش باشد. این واقعیت که هانی از آن استفاده می کند تا به شما پیشنهادات شخصی داده و تجربه ای متناسب با این موضوع را نشان دهد. با این حال ، طبق سیاست حفظ حریم خصوصی آنها ، هانی این اطلاعات را نمی فروشد. آنها با این وجود آنها را با احزاب مختلف به اشتراک خواهند گذاشت ، از جمله:

 • ارائه دهندگان خدمات آنها ، که به آنها کمک می کند تا محصولات خود ، بازاریابی ، مسائل حقوقی ، محافظت از امنیت ، پردازش پرداخت و غیره را در حفظ محصولات خود حفظ کنند. فروشگاه های را که می توانید خریداری کنید ، که به اطلاعات حمل و نقل شما نیاز دارد تا بتواند محصول خریداری شده خود را برای شما ارسال کند (اما فقط هنگامی که از برنامه موبایل Honey استفاده می کنید)
 • شرکت مادر آنها ، پی پال ، و شرکت های وابسته و شرکت های تابعه آن

به غیر از اینها ، هانی ممکن است اطلاعات را با طرف های دیگر نیز به اشتراک بگذارد ، به عنوان مثال هنگامی که طبق قانون موظف هستند. آنها همچنین ممکن است داده های ناشناس را با دیگران به اشتراک بگذارند. ذکر آخر آنها در مورد این موضوع ، این است که آنها ممکن است اطلاعات را به اشتراک بگذارند "هنگامی که [they] با ایمان اعتقاد دارند که برای محافظت از حقوق [their] ، محافظت از ایمنی یا امنیت دیگران ، یا تحقیق در مورد کلاهبرداری ضروری است." اگرچه این بیانیه احتمالاً برای پوشش دادن هر موقعیت غیرقابل مبهم مبهم است ، اما در صورت تمایل ، فضای کافی برای به اشتراک گذاشتن داده های کاربر نیز فراهم می کند.

تمام این اطلاعات را می توانید در سیاست حفظ حریم خصوصی شرکت ، که بطور علنی است ، پیدا کنید. موجود در وب سایت آنها عسل تعداد زیادی از اطلاعات شما را جمع آوری و به اشتراک می گذارد ، در صورتی که برای حفظ حریم خصوصی آنلاین خود ارزش قائل شوید ، می تواند یک مشکل باشد. با این حال ، حداقل عسل در مورد سیاست های آنها باز است.

آیا عسل هر حرکت شما را دنبال می کند؟

با توصیه های شخصی شده Honey برای کاربران ، ممکن است تعجب کنید که آنها رفتار آنلاین شما را تا چه میزان مطالعه می کنند. از چه اطلاعاتی برای ارائه پیشنهادهای شخصی استفاده می کنند؟ برخی از مردم تعجب می کنند که آیا Honey در واقع نوعی نرم افزارهای جاسوسی است که همه کارهای شما را بصورت آنلاین دنبال می کند ، فقط برای اینکه بتوانید از آن سود ببرید. این شرکت این نگرانی ها را شنید و با یک فیلم ویژه YouTube پاسخ داد. در این ویدیو ، آنها یک آزمایش ردیاب دروغ را بر روی کارمندان خود انجام می دهند.

کارمندان در مورد چگونگی فروش داده های شخصی شما ، مانند آدرس ایمیل شما ، صحبت نمی کنند. آنها تأکید می کنند که هانیه از طریق کمیسیون پول می گیرد و اعتراف می کند که خود این سرویس را استفاده می کند. این فیلم یک حرکت بازاریابی هوشمندانه بود ، زیرا در محبوبیت اخیر فیلم های تست آشکارساز دروغ به صورت آنلاین بازی می کند. این که آیا از لحاظ فهمیدن چقدر حقیقت واقعی ، مفید است ، همچنان برای بحث باز است. از این گذشته ، این فیلم ویرایش شده است. علاوه بر این ، در حالی که برنامه های افزودنی ممکن است داده های شما را به فروش نرساند ، این بدان معنی نیست که نمی تواند داده های شما را برای خودشان ببیند – که می تواند.

آیا جاسوس افزار هانی است؟

 Eye on Laptop برای رسیدن به انتهای این موضوع ، ما خودمان موضوع را بررسی کردیم. برخی از مردم می ترسند که هانی ممکن است جاسوسی باشد. Spyware نوعی نرم افزار مخرب است که رایانه ، تلفن هوشمند یا سایر دستگاه های شما را آلوده کرده و اطلاعاتی را در مورد شما جمع آوری می کند. با استفاده از دستگاه خود ، پیگیری سابقه مرورگر ، سابقه بارگیری ، اطلاعات شخصی مانند داده های ورود به سیستم و اطلاعات بانکی و ایمیل های شما به معنای واقعی کلمه از شما جاسوسی می کند.

معمولاً نرم افزارهای جاسوسی دستگاه شما را به طور چشمگیری کند می کند. از آنجا که بدافزار دائماً همه کارهایی را که انجام می دهید درحال ثبت نام است ، از حافظه کاری زیادی استفاده می کند. مرور ، پخش ، کلیک کردن در اطراف همه به طرز چشمگیری طول خواهد کشید. هنگامی که ما هلی را نصب کردیم ، این مورد نبود.

برای اطمینان ، ما به پردازش های فعال در رایانه خود رسیدیم تا بفهمیم آیا نرم افزار Honey در پس زمینه دستگاه فعال است یا خیر. این مورد نبود. به طور خلاصه ، Honey نوعی جاسوسی نیست ، حتی اگر اطلاعات شما را همانطور که در بالا ذکر شد و در خط مشی رازداری آنها جمع آوری می کند ، جمع نکند.

فعالیت عسل در مرورگر شما

ما می توانیم نتیجه بگیریم که عسل از همه پیروی نمی کند تک حرکت شما را بر روی دستگاه خود انجام دهید. به این ترتیب ، این تأثیری بر ایمنی و حریم خصوصی شما نخواهد گذاشت. با این حال ، از آنجا که یک برنامه افزودنی مرورگر است ، جالب است بدانید که چگونه در مرورگر کار می کند. ما Honey را در مرورگر Firefox نصب کردیم و تلاش کردیم ببینیم چه میزان این برنامه را دنبال می کند. با نگاه به مدیر وظیفه مرورگر ما ، می توانیم ببینیم که Honey در حین مرور ما چقدر فعال بود.

Honey یک برنامه افزودنی مرورگر است که به نظر می رسد همیشه فعال است ، اگرچه این فعالیت ها اغلب فقط فعالیت بسیار کمی نشان می دهند. هنگام بازدید از وب سایت های خرده فروشی ، مانند آمازون ، تأثیر انرژی Honey افزایش می یابد. این بدان معناست که شما به دنبال تخفیف های مناسب هستید و می دانید که به یک میزبان شریک رسیده اید. هیچ چیز غیر معمولی تاکنون نیست: این دقیقاً همان کاری است که هانی انجام می دهد.

هنگام بازدید از وب سایت های غیرمجاز ، به عنوان مثال وب سایت خودمان یا هر صفحه اطلاعاتی دیگری که از طریق جستجوی وب Google پیدا شده است ، تأثیر انرژی عسل کم است. اگرچه برنامه بررسی کرده است که آیا وب سایت خرده فروش است ، وقتی تصمیم گرفت که اینگونه نیست ، هیچ کاری دیگری انجام نمی دهد. در هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب هیچ اتفاق قابل توجهی رخ نمی دهد. به نظر می رسد که عسل حرکات شما را در اینجا ردیابی نمی کند.

وب سایت بازدید کرد تأثیر انرژی عسل
وب سایت خرده فروشی (آمازون) میانگین / بالا
وب سایت Nonretail (VPNoverview) پایین / صفر
بستر رسانه های اجتماعی (یوتیوب ، توییتر) کم / صفر

هر وقت عسل بسیار فعال باشد ، حافظه آن رشد می کند. این بدان معناست که برنامه اطلاعاتی راجع به رفتار خرید آنلاین شما ، همانطور که شناخته شده است ، ذخیره می کند. اگرچه این عمل قطعاً در حفظ حریم خصوصی شما تأثیر دارد ، لزوماً اشتباه نیست. از این گذشته ، با استفاده از Honey شما موافقت می کنید که بتواند حرکات آنلاین خود را ردیابی کند و هر وب فروشگاهی را که استفاده می کنید بررسی کنید. برنامه افزودنی نمایه ای از داده های شما ایجاد می کند ، که آنها برای شخصی سازی تجربه شما استفاده می کنند. به همین دلیل است که میزان حافظه افزودنی رشد می کند.

Final Thoughts

برنامه صرفه جویی در هزینه عسل یکی از محبوب ترین در نوع خود است. این سرویس با هدف یافتن بهترین و مناسب ترین تخفیف برای کاربران خود ارائه شده است. این سیستم همچنین دارای سیستم برگشت پول است که در آن کاربران می توانند بخشی از پولی را که برای محصولات جدید با استفاده از Honey خرج کرده اند ، پس بگیرند. برای اینکه هانی قادر به عملکرد باشد ، باید اطلاعات شخصی خاصی را جمع آوری کند. می توانید از به اشتراک گذاشتن بیشتر این داده ها ، مانند ایمیل ، رسانه های اجتماعی و سایر اطلاعات حساس خودداری کنید. با این حال ، برای یک کاربر معمولی ، هانی از داده ها برای تنظیم و شخصی سازی تجربه خرید خود استفاده می کند.

وقتی صحبت از حریم خصوصی است ، Honey بهترین برنامه افزودنی برای استفاده نیست. اگر می خواهید ناشناس بصورت آنلاین بمانید یا نمی خواهید عادات خرید خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، ما به شما توصیه می کنیم که از Honey دور باشید. با این حال ، برای این منظور که پسوند برای آن طراحی شده باشد ، کار خوبی را انجام می دهد. به نظر نمی رسد که حاوی هیچگونه جاسوسی باشد و فقط هنگامی که خود را در یک وب سایت خرده فروشی یا کارگاه اینترنتی پیدا کنید ، به طور جدی به کار خود ادامه می دهید. این برنامه افزودنی داده های شما را به نشانگرها (یا هر شخص دیگری ، برای آن موضوع) نمی فروشد ، اما وظایف یک نشانگر را انجام می دهد. با ارائه یک تجربه شخصی به شما ، سعی می کند تا شما را به خرید آنلاین بیشتر بپردازد ، بنابراین آنها و مغازه های همکارشان می توانند از این راه سود کسب کنند. تا زمانی که آگاه باشید که این شرکت چیزهای زیادی در مورد شما و نحوه خرید آنلاین می داند ، از عسل استفاده کنید!