فروشندگان مشکوک به مواد مخدر پس از از دست دادن شواهد پلیس در حمله Ransomware ، آزاد می شوند

یازده پرونده مواد مخدر علیه شش فروشنده مشکوک مواد مخدر پس از از بین رفتن شواهد مهم در یک حمله باج افزار از بین رفت. این حمله در آوریل سال گذشته به بخش پلیس استوارت در فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا انجام شد. از آن زمان ، برخی از داده ها از نسخه پشتیبان تهیه شدند ، اما شواهد موجود در یازده پرونده قابل بازیابی نیست.

What Evidence The Lost

شواهد مربوط به یازده پرونده در رایانه های اداره پلیس استوارت است. . با این حال ، محققان نتوانسته اند به این شواهد دسترسی پیدا کنند زیرا هکرها پرونده ها را قفل کرده اند. با توجه به اینکه اداره پلیس استوارت تصمیم به پرداخت باج برای باز کردن پرونده ها ، شواهد موجود در این پرونده ها از بین رفته است.

"مایک جوروان ، سرقت کارآگاه گفت:" پرونده های گمشده شامل شواهد عکس و فیلم است. " گروان اظهار داشت: موارد سقوط شده شامل اتهاماتی برای داشتن مت و کوکائین و همچنین برای فروش ، ساخت و تحویل انواع مواد مخدر است. در نتیجه ، شواهد گمشده می تواند سالها مشکوک به فروشندگان مواد مخدر در زندان باشد.

چگونه به اداره پلیس حمله شد؟

اداره پلیس استوارت در آوریل سال گذشته توسط حمله باج افزار Ryuk مورد اصابت قرار گرفت و هنوز هم هستند. بهبودی از آن یک تحقیق "… مشخص كرد كه چگونه آنها به عنوان پیوند فیشینگ نیزه درآمده اند." "ما همچنین تعیین كردیم كه ویروس حدود دو ماه در سیستم ما پیش از اینكه آنها خود را با یك باج باختند نشان دهند." با این حال ، این شهر از پرداخت باج خودداری کرد و در نتیجه پرونده های خود را از دست داد. وزارت پلیس توانست برخی پرونده ها را از نسخه پشتیبان تهیه کند اما نه همه.

FBI توصیه می کند که قربانیان باج ندهند زیرا این امر مجرمین سایبری را برای ادامه حملات خود ترغیب می کند. FBI همچنین توضیح می دهد كه هكرها یك سوم از باج دریافتی خود را برای سرمایه گذاری در تقویت نرم افزار باج افزار خود استفاده می كنند.

پاسخ وزارت پلیس

اداره پلیس استوارت از آن زمان كارمندان خود را در مورد نحوه شناسایی ایمیل های فیشینگ آموزش داده است. علاوه بر این ، اداره پلیس راه ذخیره و ذخیره شواهد خود را تغییر داده است.

حملات باج افزار به طرز چشمگیری در طول سال ها افزایش یافته و به طور فزاینده ای هدفمندتر و پیشرفته تر شده اند. این امر موجب شده است که منابع پلیس بیشتر و بیشتری برای مبارزه با جرایم سایبری نیاز به اعزام داشته باشند. جروان اظهار داشت: "هنگامی که من برای اولین بار در اجرای قانون شدم ، بیشتر جنایات جرایم شخصی ، اندکی جرم در اموال بود." "من معتقدم که در پایان این دهه ، جرایم سایبری درصد عمده ای از انواع جنایاتی را که ما بررسی می کنیم تشکیل می دهند."