لطفا دستان خود را بشویید ، نه فقط به این دلیل که تمام پوره ها فروخته می شوند

لطفا دست های لعنتی خود را بشویید.

این سال 2020 است و بله ، بزرگسالان بالغ هنوز هم باید آن را بشنوند.

مقامات بهداشتی در واشنگتن روز شنبه نخستین مرگ ناشی از ویروس جدید را که رسماً با نام COVID-19 نامگذاری شده بود ، تأیید کردند. این ویروس بسیار مسری است و از روز شنبه ، 85،641 نفر را در سرتاسر جهان آلوده كرده است و عامل مرگ 2933 نفر است. علائم این بیماری شامل تب ، سرفه و دشواری در تنفس است.

با افزایش هراس ویروس ، تجهیزات پیشگیری مانند ماسک صورت و ضدعفونی کننده دستی به طور فزاینده ای دشوار می شوند. آنها در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ مانند Walmart و Target موجود نیستند. در آمازون ، مارک هایی مانند Purell و Germ-X ​​فقط از طریق فروشندگان شخص ثالث با مارک های بالا در دسترس هستند. خریداران ناامید شده در رسانه های اجتماعی به دیگران نسبت به کمبود ضدعفونی کننده دست ، لیست های شلوغی از فروشگاههایی که هنوز موجودی انبار داشتند هشدار دادند.

اما ضد عفونی کننده دست و ماسک های صورت فقط می توانند در مقایسه با فقط شستن دست های لعنتی شما این کار را انجام دهند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس رمان ، مراکز کنترل بیماری ها (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) سرفه و عطسه به آرنج یا یک بافت را توصیه می کنند و شستن دست ها. CDC ، در حقیقت ، "به افرادی که خوب هستند" توصیه نمی کند حتی از پوشیدن ماسک های صورت به عنوان محافظت در برابر بیماری های تنفسی مانند تاج استفاده کنند. می تواند تعداد میکروب های دست را کاهش دهد ، آنها به اندازه شستن دست مناسب نیستند. CDC می گوید ضد عفونی کننده های دستی حاوی حداقل 60 درصد الکل تا حدی مؤثر هستند ، اما مردم به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنند تا بیشتر میکروب ها غیرفعال شوند. علاوه بر این ، مطالعات نشان می دهد كه ضدعفونی كننده دستی به اندازه شستن دست مؤثر نیست و میكروبهایی مانند C-Diff و نورو ویروس را غیرفعال می كند. یک مطالعه در سال 2008 نتیجه گرفت که شستن دست ها 21 درصد بیماریهای تنفسی را کاهش می دهد.

و علاوه بر این ، شما باید دست خود را به طور مرتب شستشو دهید بدون توجه به این که آیا با شیوع ویروس بالقوه ویرانگر مواجه هستیم یا نه. این فقط یک عمل خوب است ، بدون توجه به وضعیت بهداشت جهانی در حال حاضر.

دیگران در توییتر احساساتی مشابه را تکرار کردند.

با وجود تأکید بر روشهای مؤثر شستشوی دست از سال دوران کودکی ، آمریکایی ها هنوز زننده هستند. تخمین زده می شود 95 درصد از مردم دست خود را به طور موقت شستشو ندهند ، اگرچه اصلاً ، مطالعه ای در سال 2013 از دانشگاه ایالتی میشیگان نتیجه گرفت. این مطالعه نشان داد که 7 درصد از زنان دست خود را شستشو نمی دهند ، و از کسانی که انجام داده اند ، 79 درصد از صابون استفاده می کردند. این مطالعه نشان داد که 15 درصد دیگر مردان به هیچ وجه دست خود را شستشو نمی دهند ، و تنها 50 درصد از افرادی که [صابون] استفاده می کردند ، استفاده می کردند.

این نفرت انگیز است.

شستن دست نباید – و واقعاً چنین نیست – سخت باشد. آواز خواندن تولدت مبارک به خودتان دو بار و به آرامی در زیر آب گرم شستشو دهید ، آب صابون تقریباً زمان نمی برد و می تواند از شیوع بیماری های بزرگ جلوگیری کند. اما نباید این خطر را برای همه گیری های احتمالی ایجاد کرد که افراد بزرگتر را برای شستن دست های خود پس از لمس درهای عمومی و یا گرفتن زباله ها ، تهدید کنند. این فقط باید یک انتظار اجتماعی باشد! این در وهله اول نباید یک اعلامیه عمومی باشد!

متوقف نشوید و دست های خود را بشویید.

.