محققان دانشگاه کارنگی ملون برنامه رازداری IoT را راه‌اندازی کردند

این هفته ، محققان CyLab ، مؤسسه تحقیقاتی امنیت و حفظ حریم خصوصی دانشگاه کارنگی ملون ، برنامه دستیار اینترنت اشیاء (IoT) را راه اندازی کردند. این برنامه جدید به کاربران اطلاع می دهد که فن آوری های IoT در اطراف آنها چیست و چه اطلاعاتی را جمع آوری می کنند.

Rapidly Rowing IoT Market

از اوایل سال 2010 تعداد دستگاه های IoT نسبت به سال گذشته 31٪ افزایش یافت و به 8.4 میلیارد دلار رسید. 2017. تخمین ها متفاوت است ، اما پیش بینی می شود 25 تا 30 میلیارد دستگاه در پایان سال جاری وجود داشته باشد. پیش بینی می شود ارزش بازار جهانی IoT به تریلیون ها برسد.

از این نظر ، مصرف کنندگان بیشتر از هر زمان دیگری در ارتباط هستند. لوازم الکترونیکی مصرفی همچنین بزرگترین بخش از همه دستگاه های IoT را به خود اختصاص می دهد. این دستگاه ها اغلب به فضاهای مصرفی ، تجاری ، صنعتی و زیرساختی تقسیم می شوند.

علاوه بر این ، در حال حاضر تعدادی از پیشرفت های فناوری در حال وقوع است که به نفع پذیرش IoT است. طی سالهای آینده ، "خانه" سریعترین بخش در حال رشد خواهد بود. این امر با رشد سریع بیشتر دستگاه های خانه هوشمند و همچنین پوشیدنی ها همراه خواهد بود.

کاربران اغلب از ردیابی اطلاعات آگاه نیستند

متأسفانه ، با افزایش تعداد دستگاه های متصل IoT و بلوتوث ، این مقدار نیز افزایش می یابد. داده هایی که ردیابی می شوند. این ممکن است با دانش کاربران یا بدون آن اتفاق بیفتد.

"افرادی که امروزه از طریق منظره دیجیتالی اینترنت حرکت می کنند ، با اخطارهایی درباره نحوه ردیابی اطلاعات آنها بمباران می شوند. دانیل توکاچیک ، نماینده دانشگاه کارنگی ملون ، گفت: در دنیای فیزیکی ، جایی که دستگاه های IoT انواع مختلفی از داده ها را ردیابی می کنند ، تعداد کمی از اعلان ها – در صورت وجود ، ارائه می شود.

استاد نورمن سده ، عضو هیئت علمی CyLab در کارنگی انستیتوی تحقیقات نرم افزار ملون و محقق اصلی در مورد این پروژه ، اضافه کرد: "به دلیل قوانین جدید مانند آیین نامه حفاظت از داده های عمومی (GDPR) و قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کننده کالیفرنیا (CCPA) ، مردم باید درباره آنچه جمع آوری داده ها در مورد آنها است آگاه شوند. . آنها همچنین باید در مورد این فرآیند ها گزینه های خاصی را انتخاب کنند. "

برنامه دستیار اینترنت اشیاء (IoT)

برای کمک به افراد برای کنترل کنترل حریم شخصی ، تیمی از محققان کارنگی ملون برنامه ای را ایجاد کردند ، همراه با کل زیرساخت های پشتیبانی ، برای حل این مسئله. برنامه دستیار اینترنت اشیاء (IoT) این هفته راه اندازی شد. برنامه درباره کاربران فناوری اطلاعات IoT پیرامون آنها و چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند. این برنامه برای گوشی های iOS و Android در دسترس است.

"دوربین های عمومی را با قابلیت تشخیص چهره و قابلیت تشخیص صحنه در نظر بگیرید. چراغهای بلوتوث به طور ناگهانی محل سکونت شما را در مرکز ردیابی می کنند. یا بلندگو هوشمند یا بلندگو هوشمند همسایه شما. برنامه IoT Assistant به شما امکان می دهد دستگاههای IoT را در اطراف خود کشف کنید. همچنین اطلاعاتی را که جمع آوری می کند به شما اطلاع می دهد. اگر دستگاه گزینه های حریم خصوصی مانند انتخاب یا جمع آوری داده ها را انتخاب کند ، این برنامه به شما کمک می کند تا به این گزینه ها دسترسی پیدا کنید. "، یکی از محققان توضیح داد:

در حال حاضر ، بعضی از فضاهای عمومی تحت نظارت ممکن است علائمی داشته باشند. به عنوان مثال ، اینها می توانند بگویند "این منطقه تحت نظارت است". بنابراین ، افرادی که در مجاورت دستگاه قرار دارند آگاهی پیدا می کنند که می تواند فیلمبرداری از آنها باشد. اما استاد نورمن ساده می گوید که این کافی نیست. "این علائم درمورد آنچه با فیلم های شما انجام می شود ، چیزی به شما نمی گویند." چه مدت طول می کشد فیلم حفظ شود؟ آیا از تشخیص صورت استفاده می کند؟ اطلاعات با چه کسی به اشتراک گذاشته می شود؟

پورتال آنلاین برای دارندگان دستگاه

کاربران نهایی می توانند از این برنامه برای دیدن اطلاعات در مورد دستگاه های IoT پیرامون خود استفاده کنند. از سوی دیگر ، دارندگان دستگاه های IoT می توانند از پورتال آنلاین مبتنی بر ابر برای انتشار منابع منابع IoT خود استفاده کنند. برای انجام این کار ، آنها می توانند از ثبت هایی که از طریق زیرساختهای حریم خصوصی ایجاد شده در CMU تهیه شده اند ، استفاده کنند. قالب های از پیش ساخته امکان افزودن انواع دستگاه های مختلف IoT به رجیستری ، از جمله دستگاه های خارج از قفسه را آسان می کند.

سازمان هایی مانند اپراتورهای بازار ، صاحبان مغازه ها ، دانشگاه ها یا افراد می توانند درخواست ثبت نام کنند که در آن آنها می توانند انتشار فناوری های IoT در مناطق مختلف را کنترل کنند. زیرساخت ها در ابر میزبانی شده است و به گونه ای طراحی شده است که قابل استفاده باشد.

استاد نورمن ساده گفت: "ما کار را برای شما انجام داده ایم." "تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که منابع IoT خود را اضافه کنید تا بتوانید مطابق با قوانین حفظ حریم خصوصی امروز باشید."

ساخت زیرساخت حریم خصوصی IoT

برنامه اینترنت دستیارها (IoT) بخشی از حریم شخصی شخصی است دستیار پروژه. از دو مؤلفه اصلی تشکیل شده است. ابتدا برنامه موبایل IoT Assistant. افراد می توانند این برنامه را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنند تا فن آوری های IoT را در اطراف خود و روش های داده خود کشف کنند. دوم ، مجموعه ای در حال رشد از منابع منابع IoT. در اینجا افراد می توانند حضور منابع IoT و روشهای داده آنها را در مناطق مختلف تبلیغ کنند.

"ما دستیاران شخصی برای حفظ حریم خصوصی را به عنوان نماینده های هوشمند که قادر به یادگیری تنظیمات حریم شخصی کاربران خود در طول زمان هستند ، پیش بینی می کنیم ، به صورت نیمه خودکار تنظیمات بسیاری را تنظیم می کنیم. بسیاری از تصمیمات حفظ حریم خصوصی از طرف آنها. از طریق تعامل هدفمند ، دستیاران حفظ حریم خصوصی به کاربران خود کمک خواهند کرد تا از نتایج مربوط به پردازش داده هایشان قدردانی کرده و به آنها قدرت دهند تا چنین پردازشی را به روشی بصری و مؤثر کنترل کنند. » به عنوان مثال ، محققان همچنین در حال جستجوی ایده اضافه کردن "nudges" به برنامه یا اعلان هایی هستند که کاربران داده هایی را که به اشتراک می گذارند آگاه می کند.

به عنوان یک پاورقی: آیا می دانید که مفهوم شبکه دستگاههای هوشمند است. در اوایل سال 1982 بحث و گفتگو شد ، با یک وسیله فروش اصلاح شده کوکاکولا در دانشگاه کارنگی ملون تبدیل به اولین لوازم خانگی متصل به اینترنت شد. این ماده توانست موجودی خود را گزارش دهد و اینکه نوشیدنیهای تازه بارگیری شده سرد بوده یا خیر.