موزیلا DNS رمزگذاری شده را از طریق HTTP به صورت پیش فرض در ایالات متحده به بازار عرضه می کند

این هفته موزیلا به طور پیش فرض برای همه کاربران فایرفاکس ایالات متحده DNS رمزگذاری شده بر روی HTTP ها (DoH) را شروع کرد. این استاندارد جدید باعث افزایش حریم شخصی و امنیت کاربران به صورت آنلاین می شود ، اما همه راضی نیستند.

DoH چیست؟

DNS مخفف Domain Name System است که در واقع دفترچه تلفن اینترنت است. DNS سوابق مربوط به نام دامنه را دارد ، به عنوان مثال Cloud VPN یا Wikipedia.com و آدرس های IP مرتبط با آنها.

وقتی کاربران مایل به بازدید از یک وب سایت هستند ، آنها با استفاده از نام دامنه ، وب سایت را جستجو می کنند. با این حال ، مرورگرهای وب مانند Firefox یا Chrome از آدرس های پروتکل اینترنت (IP) برای تعامل با یکدیگر استفاده می کنند. این جایی است که DNS وارد می شود. نام های دامنه وارد شده توسط کاربران را به آدرس های IP ترجمه می کند تا مرورگرها بتوانند وب سایت درخواستی را بارگیری کنند. این بدان معنی است که دیگران می توانند ببینند کاربران وب سایت از چه مواردی بازدید می کنند و حتی درخواست های وب سایت را با استفاده از حملات میان وسط رهگیری می کنند. این حملات درخواست های وب سایت کاربران را رهگیری می کنند ، آنها را دستکاری می کنند و سپس کاربران را به وب سایت های مخرب هدایت می کنند.

The Benefits

DoH داده های DNS را برای محافظت از حریم شخصی و امنیت کاربران با جلوگیری از استراق سمع و حملات در وسط رمزگذاری می کند. . DoH یک استاندارد جدید است که از پروتکل ارتباطی رمزگذاری شده HTTPS برای ترافیک بین مرورگرهای کاربران و سرورهای DNS استفاده می کند.

و همچنین در بهبود امنیت ، امید می رود که DoH همچنین مدت زمان لازم برای سرورهای DNS را برای یافتن آدرس IP کاهش دهد. [مربوطبهنامدامنهدرخواستشدهتوسطکاربر

انتقادات مربوط به DoH

علیرغم وعده های امنیت بهتر و حفظ حریم خصوصی بیشتر برای کاربران آنلاین ، DoH با انتقادهای زیادی از طرف قانونگذاران و کارشناسان امنیتی روبرو شده است. آنها می گویند DoH مانع تلاش های مشروع برای مسدود کردن محتوای وب خطرناک ، مانند محتوای تروریستی و کودک آزاری می شود.

علاوه بر این ، اگرچه استراق سمع یا رهگیری داده های DNS با DoH فعال باشد ، برای دیگران دشوارتر است. برای ارائه دهندگان DNS قابل مشاهده باشد. برای مقابله با این مشکل ، Mozilla انتخابی از دو ارائه دهنده DNS مورد اعتماد ، Cloudflare و NextDNS را ارائه می دهد. Firefox از Cloudflare به عنوان ارائه دهنده پیش فرض DNS استفاده می کند.

DoH by Default Only in US

با توجه به انتقادی که موزیلا هنگام اعلام آن با آن روبرو شد از DoH به طور پیش فرض برای همه کاربران فایرفاکس خود در سراسر جهان استفاده می کند ، موزیلا تصمیم گرفته است تا رول کند. آن را به طور پیش فرض فقط در ایالات متحده خارج می کند. کاربران Firefox در خارج از ایالات متحده در صورت تمایل به استفاده از این ویژگی ، باید امتناع کنند.

در حالی که Firefox اولین مرورگری است که به طور پیش فرض شروع به کار DoH می کند ، مرورگرهای دیگری مانند Google Chrome ، Edge Chromium و Brave نیز پشتیبانی می کنند. ویژگی. با این حال ، با وجود این مرورگرها ، کاربران در صورت تمایل به استفاده از این ویژگی ، باید از این ویژگی خودداری کنند.