نحوه باز کردن نوار ابزار پنهان Chrome در Android

بیشتر مرورگرهای وب تلفن همراه ، نوار URL و کنترل های UI را در بالای صفحه نگه می دارند ، اما هنگام استفاده از دستگاه دارای صفحه بزرگ یا محدودیت های دسترسی در دسترس ، این طرح عالی نیست. برخی از مرورگرها – به ویژه پیش نمایش Firefox و mobile Vivaldi UI های دارای صفحه نمایش پایین به راحتی در دسترس هستند که برنامه را با استفاده از انگشت شست خود راحت تر می کنند ، اما ممکن است تعجب کنید که شنیده اید گزینه منوی پایین صفحه مشابه در تنظیمات آزمایشی Chrome در Android پنهان است.

به نظر می رسد نوار ابزار پایین چه زمانی فعال می شود
تصویر صفحه : Brendan Hesse

این ویژگی بخشی از طراحی مجدد "Duet" برای Chrome است. امیدوارم در آینده آسانتر شود ، اما در حال حاضر ، کاربران Chrome می توانند با ویرایش پرچم های برنامه ، منوی مخفی را روشن کنند.

برنامه Android Chrome را باز کنید و به chrome بروید: // flags ، سپس [نوار جستجوی] را در نوار جستجو جستجو کنید. روی منوی کشویی کنار "Chrome Duet" ضربه بزنید و تنظیمات دکمه مورد نظر را از منوی کشویی انتخاب کنید.

در اینجا گزینه های مختلفی وجود دارد:

  • "فعال شده" یا "تنوع صفحه اصلی-جستجو-اشتراک:" دکمه خانه ، جستجو و اشتراک را به منوی پایین اضافه می کند.
  • "تغییر جدید-جستجوی-اشتراک گذاری متن:" دکمه تب ، جستجو و اشتراک گذاری جدید را به فهرست اضافه می کند.
  • "صفحه اصلی-جستجو-تغییر تبSwitcher:" خانه ، جستجو و جدید را اضافه می کند.
  • "پیش فرض" و "غیر فعال" خاموش DuI UI را خاموش می کند.

پیکربندی دکمه مورد نظر خود را انتخاب کنید (من "خانه" را پیدا می کنم تغییر -Search-TabSwitcher برای راحت ترین کار)) ، سپس روی [منوی "راه اندازی مجدد" در انتهای فهرست کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود و برنامه را مجدداً راه اندازی کنید. پس از بارگیری Chrome ، باید یک منوی میانبر جدید را در پایین صفحه مشاهده کنید.

به شخصه ، ای کاش نوار URL کروم نیز به پایین صفحه پرش کند ، اما داشتن حداقل چند مورد استفاده بیشتر از این دکمه ها به راحتی قابل لمس است ، استفاده از موبایل Chrome را در صفحه های بزرگتر بسیار آسان تر می کند.

[ گجت هک ]

.