نحوه دسترسی ایمن به وب تاریک در 16 مرحله

اگر احتیاط های لازم را انجام ندهید ، وب تاریک می تواند مکانی خطرناک باشد. با داشتن آنتی ویروس خوب و یک VPN مناسب می توانید نسبتاً ایمن باشید. با این حال ، اگر می خواهید کاملاً ناشناس باشید و از دستگاه خود محافظت کنید ، کمی بیشتر از آن نیاز خواهید داشت. در زیر 15 مرحله وجود دارد که می تواند به شما کمک کند با خیال راحت از وب سایت تاریک بازدید کنید. با این حال ، به خاطر داشته باشید که همه چیز به سرعت تغییر می کند و هکرها هر روز باهوش تر می شوند.

 1. اطمینان حاصل کنید که اصول اولیه را از بین برده اید
 2. از یک سیستم عامل زنده موبایل (اختیاری) استفاده کنید
 3. از یک VPN برای رمزگذاری ترافیک اینترنت خود استفاده کنید.
 4. Tor را از وب سایت رسمی خود بارگیری کنید
 5. اقدامات احتیاطی امنیتی
 6. اسکریپت های ممنوع در مرورگر Tor
 7. سطح امنیتی را در مرورگر Tor تغییر دهید
 8. بررسی کنید آیا IP- ، DNS- وجود ندارد یا نشت WebRTC
 9. از اسطوره های وب تاریک رایج آگاه باشید
 10. از خدمات ناشناس اضافی استفاده کنید
 11. از ورود ، اشتراک و پرداخت ها خودداری کنید
 12. بدانید که در کجا می روید
 13. از رمزنگاری استفاده کنید
 14. همه چیز را هنگام بستن خود ببندید انجام شده است
 15. متوجه شوید که شما هرگز 100٪ مطمئن نیستید
 16. با راهنماهای آنلاین ، وبلاگ ها ، موتورهای جستجو ، سایت های چت و غیره مشورت کنید.

1. مطمئناً شما باید اصول اولیه را بیابید

ممکن است این کسل کننده به نظر برسد. اما وب تاریک مکانی پیچیده ای است که در آن می توان خیلی چیزها را اشتباه گرفت. این سایت مملو از کلاهبرداری ، نرم افزارهای مخرب و وب سایت های فیشینگ است. بعضی اوقات بهتر است با انجام کار یاد بگیریم. با وجود تاریکی وب ، این بهترین روش نیست. شما ترجیح می دهید رایانه خود را با بدافزار آلوده نکنید یا پول زیادی از دست بدهید قبل از اینکه بفهمید چگونه این همه کار می کند. بیش از افراد کافی در وب تاریک وجود دارند که می خواهند از جهل سوء استفاده کنند.

به همین دلیل مهم است که قبل از بارگیری نرم افزار یا شروع به مرور ، دقیقاً بدانید که می خواهید در وب تاریک به چه چیزی برسید. اگر می دانید چه کاری را می خواهید انجام دهید یا در وب تاریک کشف می کنید ، می توانید خود را بهتر آماده کنید:

اگر به دنبال چیز مهیج یا غیرمعمول هستید: حتما بدانید که چگونه می توانید با خیال راحت به وب تاریک بروید.
شما می خواهید از طریق بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده سود کسب کنید: اطمینان حاصل کنید که Cryptocur ارز چگونه کار می کند ، blockchain چیست و چه سکوهای قابل اعتماد برای ارتباط با سایر کاربران است.

2. استفاده از یک سیستم عامل زنده موبایل (اختیاری)

ناشناس بودن مهمترین چیز برای محافظت در وب تاریک است. نه به این دلیل که وب تاریک غیرقانونی است (اینگونه نیست) ، بلکه به این دلیل که هرچه ناشناس تر باشید – مطمئن تر هستید. متأسفانه سیستم عامل هایی مانند ویندوز 10 برای حفظ حریم خصوصی در وب تاریک بسیار مناسب نیستند. ویندوز موارد زیر را انجام می دهد که به ناشناس بودن شما کمک نمی کند:

 • داده های شما به طور مداوم همگام سازی می شوند: تاریخچه مرورگر ، وب سایت های باز ، تنظیمات برنامه ، و نقاط مهم وای فای همه ردیابی می شوند
 • دستگاه شما به طور خودکار برای یک سوم آگهی تبلیغاتی در ارتباط است. احزاب
 • Cortana داده هایی از قبیل: کلیدهای کلید ، نتایج جستجو ، پیامهای صوتی میکروفون ، اطلاعات تقویم ، لیست های پخش موسیقی و حتی خریدهای آنلاین شما را جمع آوری می کند
 • مایکروسافت می تواند انواع داده های شخصی را جمع آوری کند: هویت شما ، رمزهای عبور ، عادات و علایق ، داده های کاربر ، مخاطبین و موقعیت های مکانی

اگر یک هکر بتواند از طریق وب تاریک وارد سیستم شما شود ، تمام این اطلاعات به طور بالقوه می تواند توسط آن هکر مورد سوء استفاده قرار بگیرد. بسیاری از این تنظیمات در ویندوز به راحتی خاموش می شوند (البته نه همه!). شما می توانید این کار را با انجام تنظیمات در ویندوز یا با استفاده از یک نرم افزار بسیار خوب مانند W10Privacy انجام دهید.

یک ایده بسیار بهتر از رفتن به وب تاریک از طریق ویندوز 10 استفاده از یک سیستم عامل زنده موبایل مانند Tails ، Whonix ، ZuesGuard یا Qubes.

Tails، Whonix، ZeusGuard، یا Qubes

 logo Tails Tails (سیستم زنده Amnesiac Incognito Live) یک نسخه زنده از سیستم عامل لینوکس است که هیچ اثری از نخواهد گذاشت. ] فعالیت شما یا سیستم عامل روی رایانه شما. این سیستم عامل رایگان را می توانید در یک درایو فلش USB یا DVD بارگیری کنید. لازم نیست آن را روی رایانه خود نصب کنید. شما به راحتی می توانید درایو فلش USB را وصل کرده یا DVD را وارد کنید وقتی می خواهید بدون ردیابی مرور کنید و OS را بارگذاری کنید. این امر نمی تواند کوکی ها را در هارد دیسک شما ذخیره کند ، مگر اینکه شخصاً به آن بگویید.

Tails همچنین دارای مرورگر Tor از پیش نصب شده است. مرورگر Tor برای ورود به وب تاریک و نصب Tails بر روی درایو فلش ، مشکل نصب Tor روی رایانه شخصی یا لپ تاپ شما را از بین می برد.

گزینه های دیگر برای Tails

گزینه های دیگر برای Tails عبارتند از Whonix ، ZeusGuard (پرداخت) و سیستم عامل Qubes. هر سه اینها فراز و نشیبهای جانبی دارند. این واقعاً از اولویت شخصی است.

Whonix بسیار شبیه Tails است زیرا این یک سیستم عامل زنده است که در کنار سیستم عامل معمولی شما اجرا می شود. به عبارت دیگر ، می توانید از ویندوز ، مک یا لینوکس استفاده کنید و فقط از Tails یا Whonix در کنار آن استفاده کنید. هر کاری که در Whonix انجام می دهید از طریق Tor انجام می شود. تفاوت این است که Whonix به طور همزمان با سیستم عامل معمولی شما از طریق یک ماشین مجازی اجرا می شود. این امر باعث می شود ورود به سیستم و ورود به فضای تاریک بسیار سریعتر و ساده تر شود. مسلماً باعث می شود كه امنیت آن كمتر شود.

Qubes OS یک سیستم عامل دسک تاپ است که دارای تعداد زیادی دستگاه مجازی است که درون آن کار می کند. این دستگاه فقط حدود 30k کاربر دارد. مطمئناً امن ترین گزینه شماست زیرا سیستم عامل از چندین ماشین مجازی مختلف تشکیل شده است. به عنوان مثال ، ادوارد اسنودن ، از OS Qubes برای محافظت از گمنام بودن خود استفاده می کند.

سیستم عامل زنده از VPN پشتیبانی نمی کند.

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که بسیاری از سیستم عامل های زنده از VPN پشتیبانی نمی کنند. این به یک دلیل خوب است. این نوع سیستم عامل ها بر روی ماشین های مجازی جدا شده اجرا می شوند ، به این معنی که اتصال آن به هویت شما یا هر چیز دیگری در رایانه شما بسیار کم است. در این حالت ، داشتن اشتراک در VPN در واقع می تواند شما را تشخیص دهد تا فقط با استفاده از شبکه Tor. این امر به این دلیل است که VPN ها ، در این حالت ، نگهبان ورود دائمی یا گره خروج دائمی را معرفی می کنند. این فقط بدان معنی است که ، به طعنه جالب ، VPN روش جدیدی را برای تشخیص معرفی می کند.

 • بنابراین ، هنگام استفاده از یک سیستم عامل زنده -> از Tor استفاده کنید ، اما نه VPN (می توانید از مرحله 2 و 3 رد شوید و به مرحله 4 بروید)
 • هنگام استفاده از ویندوز ، مک یا لینوکس -> از VPN و سپس Tor استفاده کنید (به مرحله 2 بروید)

مطمئناً ، همه احساس راحتی و بارگیری و استفاده از یک سیستم عامل کامل جدید را ندارند. اگر تصمیم دارید که از طریق Tails به وب تاریک دسترسی نداشته باشید ، حتما این مراحل بعدی را دنبال کنید.

3. برای رمزگذاری ترافیک اینترنت خود از VPN استفاده کنید

 VPN Internet Norwegian حتی اگر از مرورگر Tor استفاده می کنید ، هنوز هم می توانید ترافیک شما توسط هر کسی که زمان ، منابع و دانش کافی داشته باشد به شما برگردد. در حقیقت مشخص شد که مرورگر Tor در سال 2017 دارای یک آسیب پذیری است که در برخی موارد آدرس های IP واقعی را به بیرون درز می کند. این مشکل مخصوصاً برای کاربران MacOS و Linux بسیار جدی بود. اگر این کاربران احتیاط کرده اند که VPN نیز در پس زمینه کار کند ، با این وجود آدرس های IP واقعی آنها به خطر نمی افتد.

بنابراین توصیه می شود علاوه بر Tor ، از VPN استفاده کنید. وب تاریک VPN ترافیک وب شما را رمزگذاری می کند و مطمئن شوید که آدرس IP شما از هر هکری یا نظارت دولتی پنهان شده است ، حتی اگر در مرورگر Tor وجود نشتی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد VPN ، به توضیحات مفصل ما مراجعه کنید. لطفاً توجه داشته باشید که هر ارائه دهنده VPN به همان اندازه قابل اعتماد نیست. نسخه های رایگان اغلب از کندی سرویس ، محدودیت داده ها و نشت امنیتی رنج می برند. ما توصیه می کنیم از NordVPN به عنوان یک VPN خوب استفاده کنید که به خوبی با Tor کار می کند.