Chrome را برای محافظت از خود در برابر سه نقص مهم امنیتی به روز کنید

در آخرین نسخه های Chrome ، نه یک ، بلکه سه اشکال امنیتی بزرگ وجود دارد که یکی از آنها به طور فعال توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار می گیرد. می توانید جزئیات فنی این اشکال را در پست وبلاگ گوگل بخوانید ، اما در اصل بر توانایی Chrome برای بررسی صحیح و اجرای جاوا اسکریپت تأثیر می گذارد ، و مرورگر را با کد مخرب باز نگه می دارد.

Google دقیقاً اظهار نکرده است. چگونه حملات انجام می شود ، اما این شرکت تأیید کرده است که از این آسیب پذیری برای هدف قرار دادن کاربران استفاده می شود ، بنابراین می خواهید Chrome را در اسرع وقت پاک کنید. این خبر بد است: فقط نسخه های Windows ، Mac و Linux Chrome تاکنون به روز شده اند. کاربران Android ، iOS و Chromebook باید منتظر تکه های خود باشند.

مشاهده اینکه آیا یک نسخه به روزرسانی Chrome در دسترس است ، بسیار آسان است – نماد منو در گوشه سمت راست و فوقانی (یکی دیگر از نماد نمایه Google شما) وجود دارد. یک نقطه اطلاع رسانی داشته باشید بر روی نماد آن کلیک کنید ، و برای نصب پچ روی "به روزرسانی Chrome" کلیک کنید.

با بررسی نسخه مرورگر خود می توانید تأیید کنید که از قبل در امان هستید. روی نماد "منو" سه نقطه کلیک کنید ، سپس به تنظیمات> درباره Chrome بروید. اشکالات در نسخه 80.0.3987.122 یا بالاتر ضبط می شوند. اگر Chrome به روز نشده است و هیچ آگاهی از به روزرسانی روی نماد منو وجود ندارد ، ممکن است به معنای این باشد که Chrome به روزرسانی را به طور کامل به پایان نرسانده است – اما از این نترسید ، صفحه "About Chrome" همچنین به شما اطلاع می دهد که آیا یک به روزرسانی در انتظار است یا خیر. نصب خواهد شد و از شما می خواهد که مرورگر را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر همه آن گزینه ها را بررسی کرده اید و هنوز به روز نیستید ، می توانید را بارگیری و نصب آخرین نسخه کروم به صورت دستی امتحان کنید.

[ ZDNet ]

.